• اخبار

حقیقت فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورایی بود

حقیقت فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورایی بود
فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در ویژه برنامه شوق شهادت بر تأثیر فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس اشاره کرده و گفت : حقیقت فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورایی بود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند وژه برنامه فرهنگی و هنری با حضور جمعی از مسئولین شهرستان مرند و با همکاری بسیج هنرمندان در محل پلاتوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند برگزار گردید . در این مراسم فرجی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس به تأثیر فرهنگ عاشورایی در جبهه های حق علیه باطل اشاره کرده و گفت : در حقیقت فرهنگ جبهه متأثر از فرهنگ عاشورایی بود و آسایش و امنیت امروز ناشی از آن درک صحیح مردم و جوانان در زمان جنگ بود وی ادامه داد ما باید برای داشتن ایرانی آباد و امن این فرهنگ را در بین جوانان ونوجوانان  بیش از پیش رواج دهیم .فرجی در ادامه به برنامه های پیش رو  که در نیمه دوم امسال اجراء خواهد گردید بر اهمیت توجه به مسائل محتوایی تأکید نمود.

در ادامه امیر سرتیپ رنجبری فرماندهی تیپ 321 شهید اشراف مرند ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این برنامه گفت : واقعیت های جنگ را نسل جدید باید بیشتر بدانند و تولیدات هنری و فرهنگی در این زمینه اگرچه خوب است اما کافی نیست چرا که واقعیات جنگ را نمی توان با یک فیلم بیان نمود . آنچه درون اعتقادات رزمنده دفاع مقدس که باعث شد زیر تانک 60 تنی برود و یا اینکه روی مین های پیشرفته برود، مسئله قابل تأملی است که باید نسل جدید از آن آگاه شوند. وی در ادامه به خاطه گویی از رشادت های فرماندهان و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس و مسائل مربط به جبهه و جنگ پرداخت .

گفتنی است در این مراسم برنامه هایی از قبیل قرائت شعر توسط شاعران شهرستان و همچنین اجرای نمایش بازمانده به گردانی حامد ترابی نهاد توسط هنرمندان این اداره اجراء گردید .

ویژه برنامه شوق شهادت 

ویژه برنامه شوق شهادت

۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500